Trade-port sp z. o.o. w restrukturyzacji

ul. Francuska 34
40-028 Katowice
e-mail: biuro@trade-port.pl
tel. 32 308 00 00

KZN 'Bieżanów' Sp. z o.o.

Jesteśmy jedną z największych polskich firm produkujących nawierzchnie dla kolei, przemysłu, miejskich systemów transportu szynowego (tramwaj i metro) oraz typów specjalnych (np. koleje górskie). W naszej ofercie znajdują się zarówno rozjazdy przeznaczone do eksploatacji na liniach kolejowych dużych prędkości, jak i te dedykowane dla standardowych szlaków kolejowych czy bocznic. Spółka, po latach powraca także do sektora budowli inżynieryjnych oferując produkcję, remonty i zabudowę stalowych konstrukcji mostowych. By w pełni odpowiedzialnie oferować na rynku tak szeroki i zaawansowany technologicznie asortyment produktów posiadamy wszystkie wymagane certyfikaty i świadectwa.


Biznesowym celem KZN „Bieżanów” jest całościowa obsługa procesu inwestycji i eksploatacji nawierzchni szynowej - począwszy od projektowania, poprzez doradztwo, produkcję, sprzedaż i dystrybucję, kompleksową obsługę logistyczną po montaż, budowę i serwisowanie dróg szynowych. Dlatego też spółka rozpoczęła budowę Grupy KZN Bieżanów, która ma spełnić powyższe założenia. Tak powstał jeden z najprężniej rozwijających się podmiotów w branży nawierzchni szynowej, sprzedających swoje produkty w kraju i za granicą.


Bazując na niespełna 70. letnim KZN 'Bieżanów' dostarcza klientom produkty o najwyższej jakości, zaawansowane technicznie i gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania, wyznaczające nowe standardy na rodzimym rynku. Dlatego też dużą wagę przykładamy do innowacyjności – nasze Biuro Badawczo-Rozwojowe stale poszukuje nowych rozwiązań technicznych oraz usprawnień elementów konstrukcyjnych, które pozwolą nam i naszym klientom cieszyć się trwalszymi, łatwiejszymi i tańszymi w obsłudze oraz bezpieczniejszymi elementami nawierzchni szynowej.

Naszym potencjałem są ludzie – kompetentna, wyszkolona i doświadczona kadra, to kapitał pozwalający nam realizować najtrudniejsze projekty. Sprzyja temu także staranne, elastyczne i profesjonalne podejście do każdego Kontrahenta i każdego zamówienia, kultura organizacji oraz potencjał finansowo-techniczny.


Do dalszego rozwoju technologicznego, doskonalenia oraz uzupełniania gamy produktów i usług mobilizują nas w pierwszym rzędzie zadowoleni Klienci i wystawiane przez nich referencje. Nie bez znaczenia pozostają tu także liczne wyróżnienia i nagrody przyznawane przez branżowe i ponadbranżowe organizacje. Potwierdzeniem i jednocześnie gwarancją najwyższych standardów organizacji oraz wysokiej jakości produkowanych wyrobów i oferowanych przez KZN „Bieżanów” usług są także wdrożone systemy zarządzania jakością – ogólny ISO oraz branżowy IRIS International Railway Industry Standard, który nasza organizacja zaimplementowała jako pierwsza w Polsce w branży nawierzchni szynowej.Nasycalnia Podkładów Czeremcha sp. z o.o.

czeremcha.jpg

 

 

 

 

 

 

Nasycalnia Podkładów CZEREMCHA, to zakład pracy z tradycjami sięgającymi okresu wojennego. Zakład od początku istnienia zajmował się głównie impregnacją drewna dla potrzeb kolei i przemysłu. Aktualnie Nasycalnia produkuje podkłady kolejowe, podrozjazdnice i mostownice kolejowe z drewna iglastego i liściastego oraz słupy teletechniczne, energetyczne i chmielowe. Ponadto zapewniamy płytowanie podkładów i montaż przęseł kolejowych. Wykonujemy również produkcję tartaczną w pełnym zakresie.

 

Elementy nawierzchni drewnianej wykonane są zgodnie z PN-D-95006, PN-D-95014 i nasycone olejem impregnującym zgodnym z PN-EN-13991 metodą ciśnieniowo-próżniową Rupinga.

 

Na produkowane wyroby Nasycalnia Podkładów w Czeremsze posiada świadectwo Nr B/2001/0180 dopuszczenia do eksploatacji budowli do prowadzenia ruchu pociągów wydane przez GIK w Warszawie.

 

 

Vistula Rail Operator Spółka z o.o.

vistula.png 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vistula Rail Operator zajmuje się kompleksową obsługą bocznic kolejowych. Usługa ta obejmuje jednocześnie zarządzanie prowadzonym tam ruchem kolejowym (formowanie i prowadzenie składów, podstawianie i ważenie wagonów), działalnością logistyczno-spedycyjną i magazynową (obsługa placów przeładunkowych, magazynów i terminali kontenerowych), a także infrastrukturą kolejową (bieżące utrzymanie, remonty).

 

Z usług spółki korzystają od lat międzynarodowe koncerny z branży papierniczej Mondi Świecie i Stora Enso. Od połowy 2012 roku Vistula Rail Operator wchodzi w skład Grupy KZN Bieżanów, dzięki czemu może oferować swoim kontrahentom produkty i usługi nawierzchniowe najwyższej jakości na korzystnych warunkach. Dodatkowo, czerpiąc z siły i potencjału grupy kapitałowej, firma aktywnie poszukuje nowych klientów.

 

 

 

KZN rail sp. z o.o.


KZN Rail to kluczowe ogniwo Grupy KZN Bieżanów w strategii kompleksowej obsługi procesów inwestycyjnych i utrzymaniowych związanych z nawierzchnią szynową. Spółka wykonawcza, realizująca zadania związane z zabudową, naprawą czy serwisem infrastruktury torowej, jest bowiem elementem dopinającym łańcuch projektowania, produkcji i obsługi logistycznej realizowany całościowo w ramach całego holdingu.


Przewagę zapewnia firmie kapitał wiedzy i doświadczenia wyniesiony ze spółki-matki grupy kapitałowej, czyli KZN „Bieżanów”. Wykonywane przez KZN Rail usługi kompleksowej budowy torowisk tramwajowych i kolejowych, ze szczególnym uwzględnieniem stacji węzłowych i głowic rozjazdowych, cechują się wysoką jakością wykonania, dającą gwarancję bezpieczeństwa i długiego okresu eksploatacji. Jako część Grupy KZN Bieżanów firma czerpie z jej zasobów – dysponując bezpośrednim dostępem do rozjazdów, podzespołów nawierzchniowych czy podkładów i podrozjazdnic drewnianych, KZN Rail jest w stanie proponować inwestorom lub generalnym wykonawcom bardzo elastyczną i atrakcyjną finansowo ofertę budowlaną.
KZN BAHNTECHNIK


Wchodząca w skład Grupy KZN Bieżanów od czerwca 2015 r. niemiecka spółka KZN Bahntechnik oferuje dostawy materiałów nawierzchniowych, rozjazdów i podzespołów rozjazdowych. Spółka umożliwia Grupie KZN Bieżanów bardziej aktywne pozyskiwanie zleceń. O sile spółki stanowić ma przede wszystkim doświadczona kadra, na czele z prezesem Berndem Müllerem wieloletnim pracownikiem spółek z niemieckiego sektora nawierzchni szynowych. U zachodniego sąsiada zorganizowany został także magazyn części, który umożliwi szybką reakcję i dostawę do kontrahenta niezbędnych produktów. 

KZN & TALEGRIA sp. z o.o.

 


Podstawowym celem działania KZN & TALEGRIA Sp. z o.o. jest dostarczanie zaawansowanych technologicznie rozwiązań nawierzchniowych dla systemu Kolei Dużych Prędkości. Spółka jest solidarnym przedsięwzięciem Kolejowych Zakładów Nawierzchniowych „Bieżanów” oraz jednego z czołowych producentów nawierzchni szynowych na hiszpańskim rynku kolejowym – Talleres Alegria s.a.


Efektywne połączenie doświadczenia obu podmiotów ma przynieść sukces na skalę kraju, regionu i świata. Celem działania firmy jest innowacyjna, ale równocześnie sprawdzona technologicznie infrastruktura szynowa. Szczególny nacisk kładziony jest na zaawansowane konstrukcje rozjazdów kolejowych i elementów rozjazdowych dedykowanych dla ruchu prowadzonego z prędkością 250 km/h i wyższą. Nowoczesne rozwiązania techniczne będą sukcesywnie wprowadzane przez spółkę z uwzględnieniem realnych potrzeb kluczowych klientów – zarządców infrastruktury oraz podmiotów prowadzących inwestycje na liniach KDP. Chodzi tu szczególnie o wysokie standardy jakości, niezawodności i bezpieczeństwa.


Firma czerpie z doświadczeń obu udziałowców. Dzięki temu będzie miała dostęp do innowacji wdrażane na rynku polskim przez KZN „Bieżanów”, takie jak choćby staliwo bainityczne stosowane w krzyżownicach i innych elementach rozjazdowych. Ale też do technologii krzyżownicy z ruchomym dziobem oraz w pełni monitorowanego proces przekucia iglic rozjazdowych, które są kapitałem firmy Talleres Alegria.


Nowa spółka proponuje gotowe rozwiązania, takie jak prezentowany na targach TRAKO 2013 rozjazd kolejowy Rz 60E1-1200-1:18,5 zabudowany w 2014 r. na Centralnej Magistrali Kolejowej (Strzałki), dedykowany dla prędkości 250 km/h z krzyżownicą z ruchomym dziobem.